Bild på styrelsen KMR:s förbundsstyrelse för mandatperioden 2014-2016 (fr. v.): Carolina Dawidson, Agneta Sonnebo, Nils-Gunnar Karlson, Ingela Sjögren, Olle Heverius, Margaretha Skoglund, Lennart Ericsson, .
Kontakta oss - Förbundsexpedition
Bild Förbundskassör - Ekonomi
Ulf Bernhardsson
Hessiska vägen 3, Vä, 291 65 Kristianstad
b 044-244374, a 246433, fax 246439
ulf.bernhardsson@kmr.se
  Medlemsregister
Erik Wadman

Övrig post till förbundet
Ingela Sjögren
Byvägen 7, 433 76 Jonsered
 

Förbundsstyrelse
Bild Förbundsordförande
Ingela Sjögren Byvägen 7, 433 76 Jonsered
031-795 62 05, 070-7 807 795
ingela.sjogren@kmr.se
Bild Vice ordförande
Nils-Gunnar Karlson
Ydrevägen 2, 275 35 Eksjö
b 0381-10219, a 662319
nils-gunnar.karlson@svenskakyrkan.se
Bild Ledamot
Lennart Ericsson
Box 10, 826 21 Söderhamn
Tel. 070-566 51 17, 0270-42 65 11, 08-81 27 25
lennart.ericsson@kmr.se
Bild Ledamot
Carolina Dawidson
Fältspatstigen 12, 977 53 Luleå
0920-26 47 75, 072-22 25 456
carolina.dawidson@svenskakyrkan.se
Ledamot
Olle Heverius
Kiselvägen 3, 341 34 Ljungby
076-856 91 46
E-post: olle.heverius@kmr.se
Bild Ledamot
Margaretha Skoglund
Box 393, 503 12 Borås
070 26 75 355
margaretha.skoglund@svenskakyrkan.se
Bild Ledamot
Agneta Sonnebo
Kvarngatan 4D, 733 38 Sala
073-773 28 56
agneta.sonnebo-ogren@svenskakyrkan.se
 

Förbundssekreterare
Bild Förbundssekreterare Henrik Tobin
Giggvägen 6
443 42 Gråbo
0302-41237, 070-35 38 996
henrik.tobin@kmr.se
 

Ersättare
  Kerstin Odeberg (ersättare för Ingela Sjögren)
Rossaredsvägen 641, 439 72 Fjärås
070-5086097, 0300-43 11 09
E-post: kerstin.odeberg@kmr.se
  Alma Hedlund Emilsson (ersättare för Nils-Gunnar Karlson)
Norra Murgatan 13, 621 56 Visby
070-726 34 32
E-post: almahedlund@hotmail.com
  Ulric Andersson (ersättare för Lennart Ericsson)
Domkyrkoplan 5-7, 753 10 Uppsala
018-430 36 54
E-post: ulric.andersson@svenskakyrkan.se
  Niklas Strandberg (ersättare för Carolina Dawidson)
Maxstad 503, 655 94 Karlstad
054-15 95 48, 070-217 74 89
E-post: niklas.strandberg@svenskakyrkan.se
  Ingrid Larsson-Hultkvist (ersättare för Olle Heverius)
Fjällvägen 7, 265 31 Åstorp
b 042-576 23, a 0431-43 75 41
E-post: ingrid.larsson-hultkvist@svenskakyrkan.se
  Pernilla Radborn (ersättare för Margaretha Skoglund)
Säffle församling
Billerudsgatan 17, 661 33 Säffle
0533-69 13 14
E-post: pernilla.radborn@svenskakyrkan.se
  Torgerd Riben (ersättare för Agneta Sonnebo)
Farsta församling
Söndagsvägen 30 2tr, 123 60 Farsta
076-767 73 42
E-post: torgerd.riben@svenskakyrkan.se
 

Fackliga förtroendemän/stiftsombud

Uppsala stift Lennart Ericsson
Box 10
826 21 Söderhamn
Tel 0270-42 65 11, 070-566 51 17, 08-81 27 25
lennart.ericsson@kmr.se
Linköpings stift - NO Marie Hallingfors
Västerby Lövudden 1
610 21 Norsholm
Tel. 0121-307 74, 070-206 98 91
marie.hallingfors@kmr.se
Linköpings stift - SV Nils-Gunnar Karlson
Ydrevägen 2, 575 35 Eksjö
Tel. 0381-66 23 19
nils-gunnar.karlson@kmr.se
Skara stift Annika Argus
Nybrokvarn 13
566 91 Habo
Tel. 0392-100 40, mob 0708-421061
annika.argus@kmr.se
Skara stift Majken Frid Larsson
Ivar Wideénsgatan 21
532 33 SKARA
Tel. 0500-45 09 97 Mobil 070-268 57 66
majken.frid.larsson@kmr.se
Strängnäs stift
Helena Wanrud
Segelmakargatan 10
611 64 Nyköping
Tel. 0708 - 78 80 82
helena.wanrud@kmr.se
Västerås stift Västmanland/Närke
Leif Hesselgren
Köpingbygdens församling
St. Kyrkogatan 3
731 32 Köping
Tel. 070-343 79 12, 0221-377 21
leif.hesselgren@kmr.se
Västerås stift Dalarna
Erik Tinnis
Västanvik, Siljansnäsvägen 158
793 Leksand
Mobil 0730 – 80 80 01, Arbete 0243 – 488 966
erik.tinnis@kmr.se
Växjö stift
kontr 113 - 116 , 124, 125, 127, 128
Olle Heverius
Kiselvägen 3
341 34 Ljungby
Tel. 0372 - 812 96
Mobil 0768-56 91 46
olle.heverius@kmr.se
Växjö stift
kontr 117-123, 126
Magnus Engblom
Kyrkvägen 8
561 95 Lekeryd
Tel. 070-5860572, 036-858 87, fax 036-808 80
magnus.engblom@kmr.se
Lunds stift kontr 143, 145, 150 samt Karlskrona amiralitetsförsamling Susanne Larsson
Byavägen 2, 273 31 Tomelilla
0417-14207
susanne.larsson@kmr.se
Lunds stift kontr 146, 149, 153-157 samt Tomelilla församling Annika Nilsson
Ronnebygatan 27 B, 371 33 Karlskrona
0768-696096
annika.nilsson@kmr.se
Lunds stift kontr 140-141, 144, 147-148, 151-152 Sofia Hernqvist
Genvägen 5, 232 53 Åkarp
0702-472599

sofia.hernqvist@kmr.se
Göteborgs stift kontr 172, 174 - 176 Hanz Blomdahl
Herrestads Ekholma 102
451 98 Uddevalla
0705-29 93 19
hanz.blomdahl@kmr.se
Göteborgs stift kontr 179-182 Kerstin Odeberg
Rossaredsvägen 641
430 33 Fjärås
070-508 60 97, 0300-43 11 09
kerstin.odeberg@kmr.se
Göteborgs stift kontr 183-184 Elvira Tufvesson
Tärnvägen 1
302 65 Halmstad
076-13 12 700
elvira.tufvesson@kmr.se
Göteborgs stift kontr 167 - 171 (ej Öckerö), 186 Ingela Sjögren
Byvägen 7
433 76 Jonsered
Tel. 031-795 62 05, 0707-80 77 95
ingela.sjogren@kmr.se
Göteborgs stift kontr 173, 178, Öckerö Stefan Lindblom
Sysslomansgatan 28
415 07 GÖTEBORG
Tel 0303-206836, 0760-15 15 19
stefan.Lindblom@kmr.se
Karlstads stift Johanna Friberg
Friggagatan 4
662 33 Åmål
Tel. 0532 - 60 78 97 johanna.friberg@kmr.se
Härnösands stift Y Maria Robertson
Byåker 240
871 93 Härnösand
0611-55 94 11
maria.robertson@kmr.se
Tel. 070-653 41 28
Härnösands stift Z Lena Severin Näs-Ålsta 336
830 22 Fåker
Tel. 070-14 03 76, 063-77 90 86
lena.severin@kmr.se
Luleå stift - AC Mikael Hellgren
Tröskargatan 17
931 53 Skellefteå
0706-26 79 49
mikael.hellgren@svenskakyrkan.se
Luleå stift - BD Christiane Rödder Steiner
Notgränd 9
943 32 Öjebyn
070-283 62 30
christiane.rodder.steiner@svenskakyrkan.se
Visby stift Linnea Tibell
Stora Sömmerskegården 5
621 53 Visby
Mobil 073-073 84 30
linnea.tibell@gmail.com
Stockholms stift
kontr. 262, 263, 266
Susanne Sand
Trollbäckens kyrka
Vendelsövägen 38-40
135 51 Tyresö
08-410 937 12
susanne.sand@kmr.se
Stockholms stift
kontr. 264, 265, 267, 270-276
Per Rönnblom
Kyrkvägen 16
196 30 Kungsängen
Tel. 08-546 061 41, 0708-61 75 43
per.ronnblom@kmr.se
Stockholms stift
kontr. 268-269, Nacka församling
Carin Horovitz
Rudsjövägen 35
131 47 Nacka
Mobil 0709 - 12 37 97
carin.horovitz@svenskakyrkan.se
 

Lärarförbundets konsult i kyrkomusikerärenden
Bild Henrik Tobin
Giggvägen 6, 443 42 GRÅBO
Telefon och fax: 0302-41237
Mobil: 070-3538996
E-post: henrik.tobin@kmr.se
 

Medlemsregistret
  Erik Wadman
Försäljning av adressetiketter - utebliven tidning. Adressändring görs i första hand här.

Bergstigen 7
187 70 Täby
Telefon: 0733 82 22 22
E-post: register@kmr.se
 

Webmaster
  Jonas Tobin
E-post: webmaster@kmr.se
Telefon: 0704 471641
annonser:

Bannerannons

Bannerannons