Kontakta oss - Förbundsexpedition
  Förbundskassör
Olle Heverius
Kiselvägen 3, 341 34 Ljungby
076-856 91 46
olle.heverius@kmr.se
  Medlemsregistret
Kontakta registret om tidningen uteblir.
Adressändring görs i första hand här.

Jonas Tobin
Bollestad 220, 442 93 Kareby
070-447 16 41
register@kmr.se
  Övrig post till förbundet
Nils-Gunnar Karlson
Ydrevägen 2, 275 35 Eksjö
 

Förbundsstyrelse
Bild Förbundsordförande
Nils-Gunnar Karlson
Ydrevägen 2, 275 35 Eksjö
m 070-35 40 725, a 0381-66 23 19
nils-gunnar.karlson@kmr.se
Vice förbundsordförande
Kerstin Odeberg
Rossaredsvägen 641, 439 72 Fjärås
0300-43 11 09
kerstin.odeberg@kmr.se
Förbundssekreterare
Ann-Margreth Nyberg
Repslagaregatan 4, 241 32 ESLÖV
a 0413-34 70 00, m 072-593 20 11
ann-margreth.nyberg@kmr.se
Förbundskassör
Olle Heverius
Kiselvägen 3, 341 34 Ljungby
076-856 91 46
olle.heverius@kmr.se
Bild Ledamot
Margaretha Skoglund
Box 393, 503 12 Borås
070 26 75 355
margaretha.skoglund@svenskakyrkan.se
Ledamot
Pernilla Radborn
Säffle församling
Billerudsgatan 17, 661 33 Säffle
a 0533-69 13 14
pernilla.radborn@svenskakyrkan.se
Ledamot
Marie Olhans
Armégatan 5, 171 69 Solna
08-442 51 21
marie.olhans@svenskakyrkan.se
 

Ersättare
  Carolina Söderberg (ersättare för Nils-Gunnar Karlson)
Fältspatstigen 12, 977 53, LULEÅ
a 26 47 75 m 072-222 54 56
carolina.soderberg@svenskakyrkan.se
  Stefan Lindblom (ersättare för Kerstin Odeberg)
Sysslomansgatan 28, 415 74, GÖTEBORG
a 031-17 98 77 m 072-247 31 60
stefan.lindblom@kmr.se
  Ulric Andersson (ersättare för Ann-Margreth Nyberg)
Domkyrkoplan 5-7, 753 10 Uppsala
018-430 36 54
E-post: ulric.andersson@svenskakyrkan.se
  Karl-Magnus Jansson (ersättare för Olle Heverius)
Vårhemsgatan 24, 702 17, ÖREBRO
b 019-25 45 19 m 019-15 46 21
karl-magnus.jansson@svenskakyrkan.se
  Elisabeth Claesson-Trång (ersättare för Margaretha Skoglund)
Mälltorpsgatan 11, 832 44, FRÖSÖN
a 0640-171 12 m 070-326 19 10
elisabeth.claesson-trang@svenskakyrkan.se
  Mattias Bäck (ersättare för Pernilla Radborn)
Mats Ers väg 4, 785 30, GAGNEF
a 0247-449 42 m 076-940 69 42
mattias.back@svenskakyrkan.se
  Alma Hedlund Emilsson (ersättare för Marie Olhans)
Norra Murgatan 13, 621 56 Visby
070-726 34 32
E-post: alma.emilsson@svenskakyrkan.se
 

Fackliga förtroendemän/stiftsombud

Uppsala stift Lennart Ericsson
Box 10
826 21 Söderhamn
Tel 0270-42 65 11, 070-566 51 17, 08-81 27 25
lennart.ericsson@kmr.se
Linköpings stift - NO Marie Hallingfors
Västerby Lövudden 1
610 21 Norsholm
Tel. 0121-307 74, 070-206 98 91
marie.hallingfors@kmr.se
Linköpings stift - SV Nils-Gunnar Karlson
Ydrevägen 2, 575 35 Eksjö
Tel. 0381-66 23 19
nils-gunnar.karlson@kmr.se
Skara stift
Varabygdens förs, Essunga, Grästorp, Tidaholm past, Mullsjö-Sandhems förs, Habo past, Norra Mo förs, Billings, Kullings kontr.
Annika Argus
Nybrokvarn 13
566 91 Habo
Tel. 0392-100 40, mob 0708-421061
annika.argus@kmr.se
Skara stift
Väne, Kålland-Kinne, Vadsbo kontr utom Karlsborgs past, Falköping, Stenstorp, Floby past, Ås-Redvägs kontr, Skara past, Skara stift
Karin Ekenvi
Lingonstigen 1
532 74 SKARA
Tel. 073-373 30 16
karin.ekenvi@kmr.se
Strängnäs stift
Vakant
Strängnäs stift
Helena Wanrud
Segelmakargatan 10
611 64 Nyköping
Tel. 0708 - 78 80 82
helena.wanrud@kmr.se
Västerås stift
Västmanland/Örebro
Leif Hesselgren
Köpingbygdens församling
St. Kyrkogatan 3
731 32 Köping
Tel. 070-343 79 12, 0221-377 21
leif.hesselgren@svenskakyrkan.se
Västerås stift
Dalarna
Erik Tinnis
Västanvik, Siljansnäsvägen 158
793 Leksand
Mobil 0730 – 80 80 01, Arbete 0243 – 488 966
erik.tinnis@kmr.se
Växjö stift
kontr 0601, 0603, 0613
Olle Heverius
Kiselvägen 3
341 34 Ljungby
Tel. 0372 - 812 96
Mobil 0768-56 91 46
olle.heverius@kmr.se
Växjö stift
kontr 0606, 0609, 0612, 0615
Magnus Engblom
Kyrkvägen 8
561 95 Lekeryd
Tel. 070-5860572, 036-858 87, fax 036-808 80
magnus.engblom@kmr.se
Lunds stift
kontr 0703, 0705, 0706
Annika Stoltz
Gullregnsvägen 46, 271 99 Ystad,
070-311 93 19
annika.stoltz@kmr.se
Lunds stift
kontr 0701, 0726, 0709, 0710, 0713, 0714
Sofia Hernqvist
Genvägen 5, 232 53 Åkarp
0702-472599

sofia.hernqvist@kmr.se
Göteborgs stift
kontr 0818, 0806, 0808
Hanz Blomdahl
Herrestads Ekholma 102
451 98 Uddevalla
0705-29 93 19
hanz.blomdahl@kmr.se
Göteborgs stift
kontr 0812, 0813, 0815
Kerstin Odeberg
Rossaredsvägen 641
430 33 Fjärås
070-508 60 97, 0300-43 11 09
kerstin.odeberg@kmr.se
Göteborgs stift
kontr 0816
Elvira Tufvesson
Tärnvägen 1
302 65 Halmstad
076-13 12 700
elvira.tufvesson@kmr.se
Göteborgs stift
kontr 0800, 0801, 0804, 0805, 0810, 0897, Öckerö
Stefan Lindblom
Sysslomansgatan 28
415 74 GÖTEBORG
Tel 031-179877, 0722-473160
stefan.Lindblom@kmr.se
Karlstads stift Johanna Friberg
Friggagatan 4
662 33 Åmål
Tel. 0532 - 60 78 97 johanna.friberg@kmr.se
Härnösands stift Y (Östra) Maria Robertson
Rosenbäcksallén 23 A
871 61 Härnösand
0612-855 00
maria.robertson@kmr.se
Tel. 070-236 19 93
Härnösands stift Z (Jämtland-Härjedalen) Lena Severin Bjärme 404
845 93 Fåker
Tel. 070-14 03 76, 063-77 90 86
lena.severin@kmr.se
Luleå stift
AC
Mikael Hellgren
Tröskargatan 17
931 53 Skellefteå
0706-26 79 49
mikael.hellgren@svenskakyrkan.se
Luleå stift
BD
Christiane Rödder Steiner
Sörbyvägen 10
944 31 Hortlax
070-283 62 30
christiane@kmr.se
Visby stift Linnea Tibell
Stora Sömmerskegården 5
621 53 Visby
Mobil 073-073 84 30
linnea.tibell@gmail.com
Stockholms stift
kontr. 1301, 1303, 1304 (ej Skärholmens förs), 1311, 1315 (ej Danderyds förs), Sollentuna församling
Susanne Sand
Trollbäckens kyrka
Vendelsövägen 38-40
135 51 Tyresö
08-410 937 12
susanne.sand@kmr.se
Stockholms stift
Botkuyrka och Haninge förs
Åsa Schmidt
Grenljusbacken 17
117 65 Stockholm
08-505 81 551, 070-786 08 64
asa.schmidt@kmr.se
Stockholms stift
kontr. 1313 (ej Hässelby förs), 1306, 1308, Skärholmens församling
Carin Horovitz
Rudsjövägen 35
131 47 Nacka
Mobil 0709 - 12 37 97
carin.horovitz@svenskakyrkan.se
Stockholms stift
kontr 1312 (ej Skarpnäcks förs), Huddinge, Danderyd, Tyresö församlingar.
Maria Bergström
Box 9048
102 71 Stockholm
08-616 88 32, 070-616 99 25
maria.bergstrom@kmr.se
Stockholms stift
kontr 1307, 1314 (ej Sollentuna förs), Skarpnäcks, Hässelby församlingar
Ewa Lena Kansbod
Götavägen 29
191 34 Sollentuna
076-851 99 18
ewa.lena.kansbod@kmr.se
 

Lärarförbundets konsult i kyrkomusikerärenden
  Per Rönnblom
Kyrkvägen 16
196 30 Kungsängen
Tel. 08-546 061 41, 0708-61 75 43
per.ronnblom@kmr.se
 

 

Webmaster
  Jonas Tobin
E-post: webmaster@kmr.se
Telefon: 0704 471641
annonser:


Bannerannons

Bannerannons