Snabbval - kontakt

Kontakta oss - Förbundsexpedition
  Förbundskassör
Olle Heverius
Kiselvägen 3, 341 34 Ljungby
076-856 91 46
olle.heverius@kmr.se
  Medlemsregistret
Kontakta registret om tidningen uteblir.
För adressändring maila till register@kmr.se

Vik. registeransvarig Ingrid Bergsten
Tel. 070-513 01 05 register@kmr.se

  Övrig post till förbundet
Nils-Gunnar Karlson
Ydrevägen 2, 275 35 Eksjö
 

Förbundsstyrelse
Bild Förbundsordförande
Nils-Gunnar Karlson
Ydrevägen 2, 575 35 Eksjö
Tel: 0381-66 23 19
nils-gunnar.karlson@kmr.se
Vice förbundsordförande
Kerstin Odeberg
Rossaredsvägen 641, 439 72 Fjärås
0300-43 11 09
kerstin.odeberg@kmr.se
Förbundssekreterare
Ann-Margreth Nyberg
Repslagaregatan 4, 241 32 ESLÖV
a 0413-34 70 00, m 072-593 20 11
ann-margreth.nyberg@kmr.se
Förbundskassör
Olle Heverius
Kiselvägen 3, 341 34 Ljungby
076-856 91 46
olle.heverius@kmr.se
Bild Ledamot
Ulric Andersson
Domkyrkoplan 5-7, 753 10 Uppsala
018-430 36 54 (även mobil)
ulric.andersson@svenskakyrkan.se
Ledamot
Pernilla Radborn
Säffle församling, Billerudsgatan 17, 661 33 Säffle
a 0533-69 13 14
pernilla.radborn@svenskakyrkan.se
Ledamot
Marie Olhans
Armégatan 5, 171 69 Solna
08-442 51 21
marie.olhans@svenskakyrkan.se
 

Ersättare
  Carolina Söderberg (ersättare för Nils-Gunnar Karlson)
Fältspatstigen 12, 977 53, LULEÅ
a 26 47 75 m 072-222 54 56
carolina.soderberg@svenskakyrkan.se
  Karl-Magnus Jansson (ersättare för Kerstin Odeberg)
Vårhemsgatan 24, 702 17, ÖREBRO
b 019-25 45 19 m 019-15 46 21
karl-magnus.jansson@svenskakyrkan.se
  Stefan Lindblom (ersättare för Ann-Margreth Nyberg)
Sysslomansgatan 28, 415 74, GÖTEBORG
a 031-17 98 77 m 072-247 31 60
stefan.lindblom@kmr.se
  Mattias Bäck (ersättare för Olle Heverius)
Mats Ers väg 4, 785 30, GAGNEF
a 0247-449 42 m 076-940 69 42
mattias.back@svenskakyrkan.se
  Anne Dungner Hjellström (ersättare för Ulric Andersson)

a 0498-40 49 07
anne.dungner@svenskakyrkan.se
  Helena Ambertsson (ersättare för Pernilla Radborn)

a 0511-285 22
helena.ambertson@svenskakyrkan.se
  Lena Severin (ersättare för Marie Olhans)

a. 063-140376
E-post: lena.severin@svenskakyrkan.se
 

Fackliga förtroendemän/stiftsombud

Uppsala stift Daniel Edoff
Sveagatan 45
761 44 Norrtälje
Tel 072 526 49 90
daniel.edoff@kmr.se
Linköpings stift - NO Marie Hallingfors
Västerby Lövudden 1
617 92 Norsholm
Tel. 0121-307 74, 070-206 98 91
marie.hallingfors@kmr.se
Linköpings stift - SV Nils-Gunnar Karlson
Ydrevägen 2, 575 35 Eksjö
Tel. 0381-66 23 19
nils-gunnar.karlson@kmr.se
Linköpings stift Martin Riessen
Sandebovägen 23
610 24 VIKBOLANDET
a 0125-240 51, m 070-527 35 26
martin.riessen@kmr.se
Skara stift
Billings, Kullings kontr. utom Bjärke förs. Essunga, Grästorp, Mullsjö-Sandhems, Habo, Tidaholms, Norra Mo past, Varabygdens förs.
Jens Helander
Krokslätts Parkgata 51 A
431 68 Mölndal
Tel. 072-070 72 06
jens.helander@kmr.se
Skara stift
Väne, Kålland-Kinne, Vadsbo, Redvägs och Ås kontr. Falköpings, Stenstorps, Floby, Skara past. Bjärke förs. Skara stift.
Karin Ekenvi
Lingonstigen 1
532 74 SKARA
Tel. 073-373 30 16
karin.ekenvi@kmr.se
Strängnäs stift
Helena Wanrud
Segelmakargatan 10
611 64 Nyköping
Tel. 0708 - 78 80 82
helena.wanrud@kmr.se
Västerås stift
Västmanland/Närke, FFM i kontr 0501-0504, 0515
Emmy Algefors
Pettersbergsgatan 7
724 63, VÄSTERÅS
a 021-40 41 13 m 070-723 40 30
emmy.algefors@gmail.com
Västerås stift
Dalarna, FFM i kontr 0506-0512
Erik Tinnis
Västanvik, Siljansnäsvägen 158
793 Leksand
a 0248-736 75 m 076-806 22 03
erik.tinnis@kmr.se
Växjö stift
kontr 0601, 0603, 0613
Olle Heverius
Kiselvägen 3
341 34 Ljungby
Tel. 0372 - 812 96
Mobil 0768-56 91 46
olle.heverius@kmr.se
Växjö stift
kontr 0606, 0609, 0612, 0615
Magnus Engblom
Box 183
561 23 Huskvarna
Tel. 070-586 05 72, 036-30 43 25
magnus.engblom@kmr.se
Lunds stift
kontr 0703, 0705, 0706
Annika Stoltz
Gullregnsvägen 46, 271 99 Ystad,
070-311 93 19
annika.stoltz@kmr.se
Lunds stift
kontr 0701, 0726, 0709, 0710, 0713, 0714
Sofia Hernqvist
Genvägen 5, 232 53 Åkarp
0702-472599
sofia.hernqvist@kmr.se
Lunds stift
kontr 0711, 0715, 0717, 0719, 0721
Josefin Åkerberg
Helmfeltsgatan 13
254 40 Helsingborg
a 042-18 90 88 m 072-736 53 05
josefin.akerberg@kmr.se
Göteborgs stift
kontr 0812, 0813, 0815
Kerstin Odeberg
Rossaredsvägen 641
430 33 Fjärås
0300-43 11 09
kerstin.odeberg@kmr.se
Göteborgs stift
kontr 0801, 0804, 0805, 0806, 0808, 0810, 0815, 0816, 0818, 0897
Stefan Lindblom
Sysslomansgatan 28
415 74 GÖTEBORG
Tel 031-179877, 0722-473160
stefan.Lindblom@kmr.se
Göteborgs stift
kontr Göteborg södra och Lerums församling
Maria Wall
Gamla Kronvägen 36
433 33 Partille
Tel 031-340 42 84, 076-1425249
maria.wall@svenskakyrkan.se
Karlstads stift Johanna Friberg
Friggagatan 4
662 33 Åmål
Tel. 0532 - 60 78 97 johanna.friberg@kmr.se
Härnösands stift Y (Östra) Maria Robertson
Rosenbäcksallén 23 A
871 61 Härnösand
0612-855 00
maria.robertson@kmr.se
Tel. 070-236 19 93
Härnösands stift Z (Jämtland-Härjedalen) Marie Tängmark
Bergsgatan 28 lgh 1104
832 41 Frösön
m 076-774 13 40
marie.tangmark@kmr.se
Luleå stift
AC
Friederike Kirchner
Vallnäsvägen 29
923 32 STORUMAN
a 0951-265 07 m 070-569 32 58
friederike.kirchner@kmr.se
Luleå stift
BD
Christiane Rödder Steiner
Sörbyvägen 10
944 31 Hortlax
070-283 62 30
christiane@kmr.se
Visby stift Linnea Tibell
Stora Sömmerskegården 5
621 53 Visby
Mobil 073-073 84 30
linnea.tibell@gmail.com
Stockholms stift
FFM Stockholms Domkyrkokontrakt, Lidingö församling, Sollentuna församling
Susanne Sand
Trollbäckens kyrka
Vendelsövägen 38-40
135 51 Tyresö
08-410 937 12
susanne.sand@kmr.se
Stockholms stift
FFM Botkyrka förs, Haninge pastorat, Engelbrekts församling
Åsa Schmidt
Grenljusbacken 17
117 65 Stockholm
08-505 81 551, 070-786 08 64
asa.schmidt@kmr.se
Stockholms stift
FFM Värmdö och Birka kontrakt, Bromma, Västerleds, Vällingby, Spånga-Kista och Skärholmens församlingar
Carin Horovitz
Rudsjövägen 35
131 47 Nacka
Mobil 0709 - 12 37 97
carin.horovitz@svenskakyrkan.se
Stockholms stift
FFM Roslags kontrakt, Eds, Hammarby, Fresta, Järfälla och Hässelby församlingar
Ewa Lena Kansbod
Götavägen 29
191 34 Sollentuna
076-851 99 18
ewa.lena.kansbod@kmr.se
Stockholms stift
FFM Högalid, Oscar, Solna, Sundbyberg församlingar
Fredrik Roste
Fältvägen 13
135 32 SALTSJÖ-BOO
a 08-530 222 13 m 073-960 75 13
fredrik.roste@kmr.se
Stockholms stift
FFM Huddinge pastorat, Vantörs, Danderyds, Tyresö, Brännkyrka, Hägersten, Maria, Katarina och Sofia församlingar, Enskede kontrakt
Maria Bergström
Kolonilottsvägen 13
137 58 TUNGELSTA
08-616 88 32, m 0706-16 99 25
maria.bergstrom@svenskakyrkan.se
 

 

Webmaster
  Vik. webmaster Christer Johansson
E-post: webmaster@kmr.se
Tel. 070-592 99 48
annonser:

Bannerannons